Herbata na nerki, czyli przede wszystkim napary ziołowe wspierające pracę tego organu, polecana jest nie tylko osobom z chorobami układu moczowego. Sięgać po nią mogą również ludzi zdrowi, którym zależy na wspieraniu pracy organizmu. Sprawdź, które mieszanki ziół sprawdzą się najlepiej!
Herbata na nerki – którą wybrać?
Nerki najlepiej wspierać, wybierając zioła o działaniu moczopędnym i oczyszczającym. Dzięki nim zwiększysz ilość wydalanego moczu oraz toksyn, a jednocześnie nie zaburzysz równowagi elektrolitowej organizmu. Zioła tego typu korzystnie wpłyną również na wygląd twojej cery, paznokci i włosów! Najbardziej popularne z nich (czyli właśnie herbata na nerki) to skrzyp polny oraz pokrzywa. Skrzyp zapobiegnie powstawaniu kamieni nerkowych i złagodzi objawy stanów zapalnych nerek. Pokrzywa natomiast pozwoli ci szybciej pozbyć się nagromadzonego w organizmie mocznika, chloru i kwasu moczowego.
Jako herbata na nerki sprawdzą się również inne zioła. Jakie? Możesz postawić na moczopędną lipę albo mniszka lekarskiego. Pracę nerek wesprze też napar z krwawnika lekarskiego, owoców żurawiny albo borówki. W przypadku kamicy nerkowej warto z kolei pomóc sobie stosując perz właściwy, nawłoć, czystek albo rumianek.
Jak przygotować herbatę na nerki?
Zioła zawsze przygotowuj zgodnie z instrukcją podaną przez producenta na opakowaniu. Zwykle herbatę na nerki wystarczy zalać gorącą (ale nie wrzącą!) wodą i pozostawić pod przykryciem przez ok. 10-15 minut. Po tym czasie napar jest gotowy do spożycia.
Pamiętaj jednak również o tym, że zioła powinny być stosowane z umiarem. Ich nadmiar bywa szkodliwy, a skutki mogą być odwrotne do zamierzonych. Dlatego też upewnij się jak wiele herbaty na nerki możesz przyjąć – i nie przekraczaj wyznaczonego dziennego limitu! Pracę nerek wspomożesz także innymi płynami – przede wszystkim wodą i sokami (np. z żurawiny, brzoskwiń albo pomarańczy).
Herbata na nerki to prosty i sprawdzony sposób, który pomoże ci zadbać o ich pracę. Pyszny ziołowy napar sprawi, że szybciej pozbędziesz się z organizmu toksyn i złogów, a także oczyścisz drogi moczowe. Sięgaj więc po niego nie tylko w przypadku problemów z nerkami, ale również profilaktycznie. W ten sposób łatwiej będzie ci uchronić się przed ewentualnymi chorobami takimi jak kamica nerkowa czy zapalenie nerek.
Może Cię też zainteresować:
- Herbaty moczopędne. Jakie zioła moczopędne warto pić? Sprawdź naturalne diuretyki oczyszczające organizm i układ moczowy
- Herbata z dzikiej róży to świetne źródło witaminy C i nie tylko. Dowiedz się więcej o tej owocowej herbatce!
- Herbata na wzdęcia i ból brzucha, czyli sposób na lepsze trawienie
- Herbata na ból brzucha – jak zminimalizować dolegliwości ze strony układu pokarmowego?
- Herbata z pokrzywy – właściwości lecznicze, niezbędne informacje
- Mniszek lekarski – herbata, która pozytywnie wpłynie na twój organizm. Dlaczego warto pić herbatkę z tych roślin?
- Herbata na przeczyszczenie, czyli jak poradzić sobie przy uciążliwych zaparciach.
- Herbaty na żołądek – napary, które wspomogą trawienie i pracę Twojego brzucha