Herbata na nerki – dobry sposób na wsparcie układu moczowego i oczyszczenie organizmu

Nerki to jeden z najważniejszych narządów. To dzięki nim twój organizm zachowuje równowagę kwasowo-zasadową, a także pozbywa się toksyn. Chcesz wspomóc ich pracę? Sięgnij po herbatę na nerki!
herbata na nerki

Herbata na nerki, czyli przede wszystkim napary ziołowe wspierające pracę tego organu, polecana jest nie tylko osobom z chorobami układu moczowego. Sięgać po nią mogą również ludzi zdrowi, którym zależy na wspieraniu pracy organizmu. Sprawdź, które mieszanki ziół sprawdzą się najlepiej!

Herbata na nerki – którą wybrać?

Nerki najlepiej wspierać, wybierając zioła o działaniu moczopędnym i oczyszczającym. Dzięki nim zwiększysz ilość wydalanego moczu oraz toksyn, a jednocześnie nie zaburzysz równowagi elektrolitowej organizmu. Zioła tego typu korzystnie wpłyną również na wygląd twojej cery, paznokci i włosów! Najbardziej popularne z nich (czyli właśnie herbata na nerki) to skrzyp polny oraz pokrzywa. Skrzyp zapobiegnie powstawaniu kamieni nerkowych i złagodzi objawy stanów zapalnych nerek. Pokrzywa natomiast pozwoli ci szybciej pozbyć się nagromadzonego w organizmie mocznika, chloru i kwasu moczowego.

Jako herbata na nerki sprawdzą się również inne zioła. Jakie? Możesz postawić na moczopędną lipę albo mniszka lekarskiego. Pracę nerek wesprze też napar z krwawnika lekarskiego, owoców żurawiny albo borówki. W przypadku kamicy nerkowej warto z kolei pomóc sobie stosując perz właściwy, nawłoć, czystek albo rumianek.

Jak przygotować herbatę na nerki?

Zioła zawsze przygotowuj zgodnie z instrukcją podaną przez producenta na opakowaniu. Zwykle herbatę na nerki wystarczy zalać gorącą (ale nie wrzącą!) wodą i pozostawić pod przykryciem przez ok. 10-15 minut. Po tym czasie napar jest gotowy do spożycia.

Pamiętaj jednak również o tym, że zioła powinny być stosowane z umiarem. Ich nadmiar bywa szkodliwy, a skutki mogą być odwrotne do zamierzonych. Dlatego też upewnij się jak wiele herbaty na nerki możesz przyjąć – i nie przekraczaj wyznaczonego dziennego limitu! Pracę nerek wspomożesz także innymi płynami – przede wszystkim wodą i sokami (np. z żurawiny, brzoskwiń albo pomarańczy).

Herbata na nerki to prosty i sprawdzony sposób, który pomoże ci zadbać o ich pracę. Pyszny ziołowy napar sprawi, że szybciej pozbędziesz się z organizmu toksyn i złogów, a także oczyścisz drogi moczowe. Sięgaj więc po niego nie tylko w przypadku problemów z nerkami, ale również profilaktycznie. W ten sposób łatwiej będzie ci uchronić się przed ewentualnymi chorobami takimi jak kamica nerkowa czy zapalenie nerek.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
herbata chińska

Herbata chińska – uprawa, charakterystyka, właściwości i rodzaje. Poznaj najsłynniejsze i najlepsze herbaty z Chin!

Następny artykuł
Pigwowiec do herbaty

Pigwowiec do herbaty – stwórz oryginalny napar!

Zobacz też