Kawa organiczna, czyli jaka? Wszystko, co musisz wiedzieć o ekologicznej uprawie kaw

W dobie dbałości o to, co jemy i pijemy, coraz większym zainteresowaniem cieszy się kawa organiczna. To dobra wiadomość, ponieważ faktycznie jest ona z wielu powodów lepsza od tych, które zalegają na marketowych półkach.
kawa organiczna

Kawa organiczna skierowana jest do koneserów dobrych i faktycznie zdrowych naparów. Osób, które szczególną uwagę przykładają do tego, co piją i jedzą. Bo przygotowanie kawy z tym dopiskiem, a także odpowiednim certyfikatem, znacząco różni się od tego, co spotykamy w konwencjonalnych opakowaniach z kawą – czy to mieloną, czy ziarnistą.

Kawa organiczna, czyli… jaka?

Kawa organiczna jest odpowiednio oznaczona na opakowaniu. Zielony znak to faktycznie oznaka, że mamy do czynienia z wyjątkowym produktem czy raczej tani chwyt marketingowy? Zdecydowanie to pierwsze. Żeby symbol mógł pojawić się na opakowaniu, producent musi spełnić szereg wymogów. Oznacza to, że faktycznie trafia do nas produkt inny, niż pozostałe. Różniący się sposobem przygotowania, a co za tym idzie – jakością.

Warunki, które musi spełnić producent kawy

Żeby kawa organiczna faktycznie była organiczną, podmiot odpowiedzialny za jej wytworzenie musi posiadać pole przeznaczone pod uprawę kawowca, które nie jest skażone nawozami chemicznymi oraz pestycydami. Co równie ważne – pole musi być wolne od tych związków przez przynajmniej trzy lata od rozpoczęcia uprawy ekologicznej. Dodatkowo producent nie może używać żadnych chemiczny wspomagaczy w czasie samej uprawy. W świetle przepisów niedozwolone jest przechowywanie (na żadnym z etapów) kawy organicznej z konwencjonalną.
Osoby odpowiedzialnie dobierające swoje pożywienie na pewno docenią fakt, że kawa organiczna jest faktycznie przygotowywana w określonych prawnie okolicznościach. Wpływa to zarówno na jej smak, jak i walory zdrowotne. Dlatego właśnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem konsumentów.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kawa z cytryną

Kawa z cytryną ­– czy warto ją pić? Nowy trend na poranną kawę. Poznaj Espresso Romano

Następny artykuł
herbata z bratka

Herbata z bratka – napój, który zadba o piękną cerą i smukłą sylwetkę. Poznaj jego wszystkie właściwości zdrowotne!

Zobacz też