Kawa na cellulit – sprawdź, co warto wiedzieć o wpływie kawy na kondycję skóry

Kawa, ze względu na swoje pobudzające właściwości, bardzo często nazywana jest napojem bogów. Jednak nie tylko jej picie wykazuje korzystne działanie na organizm. Jak działa kawa na cellulit i kiedy warto ją stosować?
kawa na cellulit

Miłośnicy kawy podkreślają jej dobroczynny wpływ na organizm. Warto wiedzieć, że nie tylko picie kawy może przynieść pozytywne skutki. Wiele osób regularnie wykonuje peeling kawowy, który można przygotować w domowym zaciszu z fusów po wypitym napoju. Zastanawiasz się, jak działa kawa na cellulit? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak przygotować peeling z fusów.

Domowe sposoby na cellulit

Cellulit stanowi defekt estetyczny, który wielu kobietom spędza sen z powiek. W sklepach z kosmetykami znajdziesz mnóstwo preparatów na cellulit, których zadaniem jest pomoc w pozbyciu się problemu. Nie trzeba jednak wydawać pieniędzy na specyfiki, jeżeli masz w domu mieloną kawę, z której wykonać można prosty, a skuteczny peeling kawowy. Kawa na cellulit stanowi najlepszy domowy sposób na pomarańczową skórkę, a efekty jej stosowania są porównywalne do działania wielu popularnych produktów kosmetycznych.

Kawa na cellulit – jak ją stosować?

Domowy peeling stanowi dobry sposób na walkę z cellulitem naturalnymi sposobami. Kawa na cellulit wykazuje dużą skuteczność w walce z pomarańczową skórką. Składnik ten można wykorzystać na kilka sposobów także do pielęgnacji skóry:

  • peeling z kawy – połączenie fusów z kawy z olejem kokosowym lub oliwą z oliwek stworzy naturalny peeling antycellulitowy, dla najlepszych efektów masaż warto wykonywać regularnie;
  • w maskach – tutaj również można wykorzystać połączenie z oliwą i niewielką ilością cukru. Mieszankę nakłada się na miejsca dotknięte cellulitem i pozostawiamy na ok. 20 minut;
  • w kosmetykach – balsam z dodatkiem drobinek kawy lub krem na cellulit, zawierający kofeinę to produkty kosmetyczne, wykazujące również dobre efekty w walce z cellulitem.

W jaki sposób kawa na cellulit zwalcza pomarańczową skórkę?

Peeling kawowy na cellulit stał się jednym z bardziej znanych sposobów na redukcję niechcianej pomarańczowej skórki. Wielu kosmetologów i specjalistów z zakresu medycyny estetycznej zaczęło badać działanie tak przygotowanego kosmetyku na ten powszechnie występujący problem. Okazuje się bowiem, że kofeina wykazuje korzystny wpływ na redukcję nieestetycznych zmian, związanych właśnie z cellulitem. Znane jest działanie tego składnika na poprawę krążenia oraz wzmocnienie termogenezy, która wpływa na szybsze zmniejszanie tkanki tłuszczowej, co ma oczywiście silny związek z likwidacją cellulitu.

Właściwości antyoksydacyjne kawy

Kawa to także silny antyoksydant, który sprzyja zmniejszaniu ilości wolnych rodników w organizmie, spowalniając tym samym procesy starzenia się skóry i sprzyjając jej ujędrnianiu, dzięki czemu niedoskonałości stają się mniej widoczne. Kawa na cellulit działa także od zewnątrz. Jej fusy, czyli drobinki zmielonej kawy, złuszczają martwy naskórek i poprawiają krążenie krwi.

Czy peeling z kawy na cellulit sprawi, że problem zniknie?

Jak wiadomo, jedną z przyczyn powstawania cellulitu jest zaburzony przepływ krwi i limfy. Zawartość kofeiny sprzyja poprawie krążenia krwi, a masowanie skóry drobinkami fusów zwiększa ten efekt. Inną przyczyną powstawania pomarańczowej skórki jest nagromadzenie toksyn w organizmie. Wspomniana wcześniej zdolność antyoksydacyjna sprawia, że kawa na cellulit sprawdza się znakomicie. Dołączając do tego działanie złuszczające naskórek, otrzymujesz produkt o dużej skuteczności w zakresie zwalczania cellulitu. Oczywiście dla lepszych efektów, oprócz zabiegów pielęgnacyjnych warto również postawić na zdrową dietę i systematyczną aktywność fizyczną.

Czy picie kawy sprzyja redukcji cellulitu?

Kawa jako napój często stosowana jest w dietach redukcyjnych, gdyż może przyczynić się do ograniczenia gromadzenia komórek tłuszczowych. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na jej zdolność zwiększania termogenezy, która może bezpośrednio wpływać na tempo spalania tłuszczu. W ten sposób picie kawy w pewnym stopniu sprzyja redukcji cellulitu, jednak tylko w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Czy informacje, że kawa może powodować cellulit, są prawdziwe?

W sieci znaleźć można informacje, dotyczące tego, że częste spożywanie kawy może działać odwrotnie i powodować cellulit. Jest to uargumentowane faktem, iż duże ilości tego napoju wpływają na nadprodukcję adrenaliny w nadnerczach, a hormon ten sprawia, że krew jest filtrowana z toksyn i może przyczynić się do powstawania cellulitu. Większość specjalistów uważa jednak to twierdzenie za mit, nie ma też żadnego naukowego potwierdzenia takiej tezy.

Jak przygotować domowy peeling kawowy?

Przepis na peeling z kawy na cellulit jest bardzo prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to zaparzyć mieloną kawę (ok. 0,5 szklanki). Poziom wody powinien lekko przykryć zmielony proszek, aby kawa dobrze się zaparzyła, a ekstrakt był mocny. Po ok. 10 minutach należy napój odcedzić, a fusy wsypać do miseczki. Należy pamiętać, żeby fusy dobrze przestudzić, gdyż zbyt gorące mogłyby uszkodzić barierę skóry. Do fusów dodaj oliwę z oliwek lub olej kokosowy. Dla lepszego efektu rozgrzania do całości można dodać też łyżeczkę cynamonu.

Peeling kawowy na cellulit – jak wykonać?

Kiedy masz już przygotowany peeling kawowy na cellulit, wystarczy, że nałożysz niewielką ilość masy na pośladek lub udo i wetrzesz w skórę okrężnymi ruchami. Masaż powinien trwać ok. 15 minut i skupiać się przede wszystkim na miejscach problematycznych, choć może obejmować całe ciało. Po wykonaniu zabiegu mieszanki nie trzeba od razu spłukać, można ją pozostawić na ok. 30 minut, owijając ciało folią spożywczą. W taki sposób możesz dodatkowo wykorzystać kawę na cellulit z dodatkiem olejku jako odżywczą maskę na skórę.

Kawa na cellulit – jakie efekty zapewnia peeling kawowy?

Peeling z kawy stanowi jeden z najskuteczniejszych naturalnych sposobów na walkę z cellulitem. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć rezultaty w postaci gładszej skóry. Oczywiście cellulit nie zniknie po pierwszym zabiegu, jednak już po ok. 2–3 tygodniach regularnego wykonywania masażu z kawy na cellulit w wielu przypadkach można zaobserwować zmniejszenie widoczności pomarańczowej skórki.

Kawa na cellulit – podsumowanie

Kawa to napój, uwielbiany przez miliardy osób na całym świecie. Warto wiedzieć, że jej fusy mogą stanowić skuteczne narzędzie poprawy urody. Kawa na cellulit to najbardziej znany domowy sposób na pomarańczową skórkę, który jest prosty w wykonaniu, bezproblemowy w użyciu, a do tego przynosi dobre efekty. Jeżeli masz w domu mieloną kawę, a chcesz zredukować nieestetyczne zmiany pojawiające się na udach i pośladkach, wypróbuj domowy peeling kawowy.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kawa mrożona

Kawa mrożona na różne sposoby. Poznaj receptury przygotowania tego chłodzącego napoju!

Następny artykuł
uprawa kawy

Uprawa kawy - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Zobacz też