Pigwowiec do herbaty – stwórz oryginalny napar!

Choć pigwa i pigwowiec kojarzą się przede wszystkim z dodatkiem do domowych przetworów i składnik nalewek, z powodzeniem mogą urozmaicić smak ulubionej herbaty. Owoc można dodać do naparu na kilka różnych sposobów. Który z nich jest najciekawszy?
Pigwowiec do herbaty

Owoc pigwowca charakteryzuje się wysoką zawartością minerałów i witamin. Chociaż jego ojczyzną jest Azja, w Europie roślina ta zyskała dużą popularność. Uważa się, że skutecznie wpływa na przemianę materii i trawienie. Z tego powodu często włącza się go do menu diet odchudzających. Pigwowiec ceniony jest przede wszystkim na wysoką zawartość witaminy C w swoich owocach. Sprawdź, w jakiej postaci można dodać je do herbacianego naparu.

Pigwowiec a pigwa

Owoce pigwowca często bywają mylone z klasyczną pigwą, jednak jest między nimi istotna różnica. Owoce te różnią się między sobą np. rozmiarem. Pigwa jest znacznie większa, a ponadto intensywnie pachnie. Owoce pigwowca przywodzą na myśl raczej małe jabłka, podczas gdy pigwa to niemal siostra gruszki.

Pigwowiec jako dodatek do herbaty

Jeśli lubisz oryginalne smaki i eksperymenty, klasyczną cytrynę w herbacie możesz zastąpić pigwowcem. Możesz dodać go do naparu na kilka sposobów:

  • w formie świeżego kawałka owocu (herbata zyska jaśniejszy kolor i owocowy posmak);
  • w formie plasterka wcześniej posypanego cukrem (gdy po kwadransie pigwowiec puści sok, dodajemy go do naparu);
  • w formie wcześniej przygotowanej konfitury z pigwowca (już jedna łyżka przetworu dodaje herbacie subtelnej słodyczy i właściwości orzeźwiających);
  •  w formie syropu z pigwowca.

Pigwowiec w herbacie to doskonały pomysł na chłodne, zimowe wieczory. Taki napój skutecznie cię rozgrzeje, ale wykazuje także właściwości przeciwzapalne, wzmacniając odporność organizmu.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
herbata na nerki

Herbata na nerki – dobry sposób na wsparcie układu moczowego i oczyszczenie organizmu

Następny artykuł
kawa waniliowa

Kawa waniliowa – dlaczego cieszy się dużą popularnością i w jaki sposób możesz ją przygotować? Dowiedz się!

Zobacz też