Aktualności

spotkanie w Kawiarni Parkowa w Jaśle
Damski
punkt widzenia 4

Damski punkt widzenia 4

Gościem wieczoru zorganizowanego jedynie dla pań, była Sarah Luczaj, angielsko-polska poetka, która od 1997r. mieszka na terenie Podkarpacia. Spotkanie pt.”Wieczór z poezją i muzyką” odbyło się w Kawiarni Parkowa, przy towarzyszącej muzyce młodych wykonawców z zespołu CARSON….

Wieczór charytatywny został zorganizowany z myślą o Beacie Piterze, która od dziecka choruje na dystrofię mięśniową. Jest stan zdrowia wciąż się pogarsza poprzez stopniowe osłabienie i zanik mięśni. Beata ma trudności z podniesieniem dłoni, czy utrzymaniem głowy. Dlatego tak ważna jest pomoc osób, których poruszyła jej historia.

Datki zbierane podczas tego spotkania będą przekazane na elektryczny wózek, który jest marzeniem Beaty. Koszt takiego wózka wynosi w granicach 20 tys. zł. Pracownicy Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Jaśle, w którym mieszka Beata będą pisać projekt do PEFRON-u o dofinansowanie. Jednak potrzebny jest jej wkład własny, którego Beata niestety nie posiada. – My zainicjowałyśmy prośbę, by ludzie Damski punkt widzenia dobrej woli wspomogli zakup takiego wózka. Na poprzednich spotkaniach były zebrane pieniądze m. in. na Dom Dziecka we Wolicy. Pani dyrektor była zaskoczona taką dużą sumą pieniędzy. Ewelina Wójcik natomiast zebrała 240 tys. zł. Dzięki jaślanom i nagłośnieniu tej sprawy, wpłacając nawet najmniejsze kwoty na konto wspomoże Beatę – powiedziała Danuta Więcek, współwłaścicielka Kawiarni Parkowa.

Sarah Luczaj jest poetką piszącą od najmłodszych lat, ale również dyplomowaną psychoterapeutką. Jej utwory są pełne dowcipu, ale również zadumy nad ludzkim losem. – Pisałam całe życie. Na początku były to smutne wiersze. Jak byłam dzieckiem bywało, że miałam myśli o śmierci. Jako nastolatka pisałam o miłości. Teraz piszę mniej emocjonalnie niż kiedyś – opowiada Sarah.

Osoby z zagranicy również przyczyniły się do pomocy nie tylko Beacie, ale także innym osobom z Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Jaśle, przekazując darowiznę w formie rzeczowej. – Poruszyła mnie historia Beaty, która potrzebuje pomocy. Im więcej osób będzie w to zaangażowanych i dowie się o jej trudnej sytuacji , tym większa jest to możliwość udzielenia tej pomocy – powiedziała Anita Bracik, współwłaścicielka Kawiarni Parkowa.

Paniom uczestniczącym w spotkaniu przygrywał zespół muzyczny CARSON w składzie:

Damian Kukulski: gitara elektryczna, wokal
Marcin Woźniak: saksofon
Karolina Gorczyca: instrumenty klawiszowe, wokal
Grzegorz Budziak: instrumenty perkusyjne, wokal

Każdy, kto chciałby pomóc Beacie Piterze, może wpłacić na konto wolne datki na:

Caritas Diecezji Rzeszowskiej Okręg Jasło.
ul. Za Bursą 1a.
38-200 Jasło
z dopiskiem: Dla Beaty Pitery
numer konta: 75102029640000680200055160

Sprawdź

inne aktualności

KAT: Aktualności

Pierwsze spotkanie z cyklu „Damski punkt widzenia” odbyło się 6 marca 2010 roku. Pomysł zrodził się na zawodach narciarskich o puchar burmistrza Jasła w Chyrowej. Siedząc przy stoliku ze znajomymi padła propozycja, aby zorganizować takie spotkanie w w restauracji „Kawiarnia Parkowa”. Są to imprezy tylko dla pań na których zaproszeni goście będą mogli nie tylko […]

KAT: Aktualności

„Zmiany urody kobiet na przestrzeni dziejów” – pod takim hasłem 8. października w Restauracji Parkowa odbył się II Damski Punkt Widzenia. Był dobrą okazją do spotkania się i zagłębienia w historię zmian, jakie zaszły u płci pięknej. Spotkanie blisko 50-ciu kobiet oparło się na trzech wykładach. Pierwszy z nich wygłosiła mgr Hanna Wajda-Lawera, tym samym […]

KAT: Aktualności

Za nami trzecie spotkanie z cyklu „Damski punkt widzenia”, któremu tradycyjnie już towarzyszyła akcja charytatywna. Pieniądze zbierano na leczenie dla 2-letniej Patrycji Ryznar z Przeworska, której historię prezentowaliśmy już na łamach naszej strony. Tym razem panie spotkały się w Restauracji Kawiarnia Parkowa, aby porozmawiać o społecznych aspektach zdrowia. Wykład na temat prawidłowego odżywiania wygłosiła dr […]

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu zapewnienia komfortu podczas przeglądania strony KAWIARNIA PARKOWA oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o użyciu plików cookies.
Zamknij