Aktualności

sotkanie kobiet przy stole - Kawiarnia Parkowa Jasło
Damski
punkt widzenia 2

Damski punkt widzenia 2

„Zmiany urody kobiet na przestrzeni dziejów” – pod takim hasłem 8. października w Restauracji Parkowa odbył się II Damski Punkt Widzenia. Był dobrą okazją do spotkania się i zagłębienia w historię zmian, jakie zaszły u płci pięknej.

Spotkanie blisko 50-ciu kobiet oparło się na trzech wykładach. Pierwszy z nich wygłosiła mgr Hanna Wajda-Lawera, tym samym ukazując „Zmiany urody kobiet na przestrzeni dziejów”. Wyjawiła niejednokrotnie przerażające fakty z życia Egipcjanek bądź zadziwiające upodobania barokowych czy średniowiecznych dam.

Częścią drugą spotkania i tematem zbliżonym do nadchodzących sezonów w modzie i makijażu zajęły się Jolanta Misiołek i Ilona Szatkowska. Uczestniczki spotkania mogły również skorzystać z obecności Ilony Szatkowskiej, a później zaprezentować zrobiony przez nią makijaż. Nie zabrakło pokazu fryzur i upięć, jakie prezentowały organizatorki II Damskiego Punktu Widzenia.

Spotkaniu towarzyszyła akcja charytatywna na rzecz Domu Dziecka w Wolicy. Dzieci zrobiły swoje prace: malowanki, rysowanki, wyklejanki itd. To było w podzięce za tą akcję charytatywną i te wszystkie podaruneczki zostały wyłożone i ktoś, kto życzył sobie ofiarować jakąś kwotę na ten cel mógł sobie wybrać w prezenciku jakąś pracę. – mówi Anita Bracik – organizatorka dzisiejszego spotkania, współwłaścicielka Restauracji Parkowa. Pani dyrektor Pięta, która uczestniczyła również w dzisiejszym spotkaniu określiła, że będą to pieniążki wydane na dodatkowe lekcje dla dzieci m.in. na karate, na naukę języka angielskiego, na taniec Chcę jeszcze tutaj powiedzieć, że jedna z pań, która dziś uczestniczyła również (przyniosła i) przeznaczyła lekcję nauki języka angielskiego dla jednego dziecka z Domu Dziecka w Wolicy – dodaje Danuta Więcek, organizatorka II Damskiego Punktu Widzenia i współwłaścicielka Restauracji Parkowa. Podczas II Damskiego Punktu Widzenia została także przeprowadzona ankieta na temat cyklu tych spotkań to pomoże organizatorom w ustaleniu szczegółów kolejnej takiej imprezy, która już teraz jest w planach.

Wiemy na pewno, że będzie, jeżeli dojdzie do niego (do spotkania – przyp. red.), a na pewno podejrzewam dojdzie, będzie również przeprowadzona jakaś akcja charytatywna – na jaki cel… tego też jeszcze nie wiemy dokładnie, ale potrzebujących jest wiele – mówi Anita Bracik. Jak się okazuje, pojawiają się jednak głosy o dyskryminacji panów, ale właścicielki Restauracji Parkowa mają sposób, by temu zaradzić: Męski Punkt Widzenia. To jest troszkę trudny temat. Musimy przeprowadzić wywiad czy panowie będą chcieć uczestniczyć. No, przyznam szczerze, że kilka głosów „za” już mamy. Jeżeli uda nam się zebrać kilkudziesięciu panów na pewno taki Męski Punkt Widzenia da się zorganizować, nie ma o czym mówić. – dodaje Bracik.

Sprawdź

inne aktualności

KAT: Aktualności

Pierwsze spotkanie z cyklu „Damski punkt widzenia” odbyło się 6 marca 2010 roku. Pomysł zrodził się na zawodach narciarskich o puchar burmistrza Jasła w Chyrowej. Siedząc przy stoliku ze znajomymi padła propozycja, aby zorganizować takie spotkanie w w restauracji „Kawiarnia Parkowa”. Są to imprezy tylko dla pań na których zaproszeni goście będą mogli nie tylko […]

KAT: Aktualności

„Zmiany urody kobiet na przestrzeni dziejów” – pod takim hasłem 8. października w Restauracji Parkowa odbył się II Damski Punkt Widzenia. Był dobrą okazją do spotkania się i zagłębienia w historię zmian, jakie zaszły u płci pięknej. Spotkanie blisko 50-ciu kobiet oparło się na trzech wykładach. Pierwszy z nich wygłosiła mgr Hanna Wajda-Lawera, tym samym […]

KAT: Aktualności

Za nami trzecie spotkanie z cyklu „Damski punkt widzenia”, któremu tradycyjnie już towarzyszyła akcja charytatywna. Pieniądze zbierano na leczenie dla 2-letniej Patrycji Ryznar z Przeworska, której historię prezentowaliśmy już na łamach naszej strony. Tym razem panie spotkały się w Restauracji Kawiarnia Parkowa, aby porozmawiać o społecznych aspektach zdrowia. Wykład na temat prawidłowego odżywiania wygłosiła dr […]

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu zapewnienia komfortu podczas przeglądania strony KAWIARNIA PARKOWA oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o użyciu plików cookies.
Zamknij